Sjednica Sekcije dimnjačara
U prostorijama Doma obrtnika, jučer 19.9.2023. godine, održana je sjednica Ceha uslužnog obrta, trgovine i prijevoza, Sekcije dimnjačara.
Osim članova Sekcije dimnjačara na sjednici su sudjelovali predstavnici Grada Koprivnice iz Upravnog odjela za izgradnju grada, upravljanje nekretninama i komunalno gospodarstvo, Odjeljak komunalnog redarstva, gospodin Ivan Mikor kao voditelj Odjeljka komunalnog redarstva te gospodin Denis Srček, referent - komunalni redar. Također, na sjednici je sudjelovao predstavnik trgovačkog društva Koprivnica plin d.o.o., gospodin Nikola Štefić, zadužen za sektor Toplinarstvo.
Na sjednici se raspravljalo o pravima i obvezama dimnjačara kod vršenja usluga mjerenja i izdavanja stručnih mišljenja, odnosno kontrole ugljičnog monoksida prilikom izgaranja u ložištima. Također, raspravljalo se i o kontrolama plinskih instalacija koje vrši Koprivnica plin d.o.o. te o obavještavanju i upozoravanju građanstva o potencijalnim opasnostima prilikom korištenja zastarjelih plinskih trošila te mogućnosti zamjene modernijim „C“ trošilima. Izneseni su i problemi vezani uz zajedničke dimnjake u stambenim zgradama gdje se isti dimnjaci koriste za više različitih trošila te problem limenih dimnjaka koji često ne zadovoljavaju minimalne uvjete za atest, a što predstavlja opasnost za građanstvo.
Na kraju su nazočni zaključili kako je sjednica bila konstruktivna i korisna za sve te da će se u istom sastavu održavati barem jednom godišnje ili češće prema potrebi. Također, zaključeno je i da će se prilikom obavještavanja građanstva o aktualnostima u toplinarstvu od strane Koprivnica plina d.o.o., uključiti i Sekcija dimnjačara Udruženja obrtnika Koprivnica te Grad Koprivnica, Odjeljak komunalnog redarstva, kako bi svi zajedno pružili najbolje informacije za građanstvo.
Objavljeno: 20.9.2023.


















